O autorovi

Michal Kubíček se v prostředí Internetu pohybuje aktivně od roku 1999. Ještě jako novinář v Lidových novinách založil v roce 2001 svůj první komerční server, internetové regionální noviny, první svého druhu u nás.

michal-kubicek-foto

V současné době je majitelem několika firem, mezi jinými např. firmy PRONETmedia, s.r.o., která provozuje řadu webových projektů, od informačních portálů přes zábavné servery až po e-shopy. Spravuje webové prezentace a reklamu na Internetu více než 100 společnostem z celé Evropy, školí webmastery v problematice internetového marketingu, SEO, internetové reklamy a on-line public relations. Tvoří webové aplikace na míru a stará se o jejich bezpečnost a bezproblémových chod. Stejnojmennou firmu vlastní i na Slovensku. Zdejší společnost se věnuje jako oficiální registrátor domén zejména doménovému byznysu.

Optimalizaci stránek pro vyhledávače se věnuje od roku 2003, kdy přišel po několika letech spolupráce o důležitého klienta. Zakázku získala konkurenční firma, která dokázala klienta přesvědčit, že vytvoří „lepší stránky, které se budou ve vyhledávačích objevovat na prvních místech“.

Michal Kubíček vystudoval na Slezské univerzitě v Opavě magisterský obor Filmové, televizní a fotografické umění a nová média. Ještě během studia začal na téže univerzitě vyučovat tvorbu www stránek. Po skončení nastoupil na zlínskou Univerzitu Tomáše Bati na magisterský obor marketingové komunikace, kde absolvoval v roce 2007 s diplomovou prací právě na téma optimalizace pro vyhledávače. V září 2008 vydal svou první knihu – Velkého průvodce SEO.

Druhou knihu o SEO vydal o dva roky později společně s kolegou linkbuilderem Janem Linhartem. Prozatím poslední knihu vydal v podobě eknihy a najdete ji na stránce www.zpetnyodkaz.cz a v eshopu www.ekniha.eu.

Praxe a nápady z oblasti provozování eshopu si testuje na svých vlastních obchodech, například www.cistamedicina.cz a www.svetcukraru.cz.

Je investorem v několika on-line i offline projektech, od roku 2014  je také spolumajitelem největšího českého tržiště s placenými články Placla.

Kontakt

email: kubicek[zavináč]pnm.cz
tel: 603 48 78 48

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *