Česká doménová centrála, Registrace internetových domén, Altea Europe: Jak se jim bránit?

Jen jsem odběhl se synem na záchod, nevzal si s sebou telefon, a mého zákazníka to stálo málem 30.000 korun. Tolik si totiž často cení nákladů na vymáhání pohledávek vymáhačské firmy ALTEA EUROPE, kterou si najímá nechvalně proslulá Česká doménová centrála, Registrace internetových domén a jí podobní “obchodníci” s doménami. Jak vše vzniklo?

Stačil nahrávaný telefonát od příjemné paní a můj zákazník, jinak absolutně nesrozuměný s věcmi kolem internetu, domén a podobně, si vyslechl smyšlený příběh o tom, že jeho doménu, jen s příponou com, eu a org si právě chce registrovat někdo z druhého konce republiky. Zákazník se logicky lekl a odkýval firmě po telefonu registraci pro něj.

Po položení sluchátka si náš klient uvědomil absurdnost celé situace. Proč by někdo z Plzně chtěl registrovat doménu lokální karvinské firmy? Zvedl telefon a zavolal mi. Já ho nebral. Když jsem mu za pár minut volal zpět a zákazník se mezitím na Internetu podíval na zoubek oné firmě, byl už upřímně zděšen.

Na mou radu se snažil volat zpět, samozřejmě, že telefon nikdo nebral. Protože si ani přesně nepamatoval název volající firmy, paní ji prý “zašvrdolila” tak, že nebyl moc slyšet, je těžké jí nyní napsat písemnou výpověď.

Nyní tedy zbývá jen čekat na fakturu, ať víte, kdo vám vlastně volal a následně smlouvu uzavřenou po telefonu vypovědět. Otázkou však je, zda vůbec nějaká faktura přijde. jakmile mi zákazník zavolal, okamžitě jsem všechny domény, které byly samozřejmě stále volné, zaregistroval. A stálo mne to za každou doménu než 200 korun. Tak uvidíme, s čím teď chytráci z   Česká doménové centrály, Registrace internetových domén, nebo jak se budou příště jmenovat, přijdou….

A jaké máte s těmito firmami zkušenosti vy?

 

Čtete také: Pozor na telefonáty od „registrátorů“ domén a pokračování na Registrace internetových domén s. r. o. prodává cizí domény

15 názorů na “Česká doménová centrála, Registrace internetových domén, Altea Europe: Jak se jim bránit?”

 1. Patrik Fingr

  Ohledně jedné domény se mi stalo něco podobného.

  Chtěl jsem .cz doménu, nicméně mi nebyla nabízena česká tld, ale .eu za 20.000,-Kč. eu jsem samozřejmě nechtěl a po nahlédnutí na volné domény, byla mezi nimi i nabízená.

  Je možné, že jich několik ročně takto prodají, ale docela žasnu na dnešní praktiky nebo pokusy o uzavření obchodu.

 2. Řešil jsem to před 2 lety .com a .eu za 3300 Kč kus od firmy Registrace internetových domén s.r.o.

  Jako první jsem taky ony domény koupil.
  Pak jsem se zeptal známeho právníka a zde je pár poznámek:
  – je rozdíl jestli se jedná o firmu nebo o občana (Na základě § 53 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, využívám svého zákonného práva a odstupuji od uzavřené kupní smlouvy týkající se výše uvedeného zboží) ale to je starý OZ…
  – napsat písemnou formou odstoupení od smlouvy

  Je to již dva roky zpět, a po písemném odstoupení od smlouvy a registraci domén mou osobou to vypadá že je vše v pořádku.

  1. Již 18 firem či fyzický firem zastupuji proti gaunerům REGID a Altea Europe, který Vás začne písemně vydírat neb potřebuje ještě na RIGO zkoušku aby z něj byl JUDr . Pan Mgr Raška je jen pokračovatel REGIDu ale nevysvětlí Vám aby jste řádně zaúčtoval požadovanou sumu 24193,95 Kč do účetnictví zdali je tam DPH a kolik %.
   Jinak právní servis pro svou vyděračskou firmu upřednostňuje, ale bez řádného podkladu. Nyní zastupuji 18 společností a v současné době kauzu řeší KP ČR odd hospodářské kriminálky a vyšetřování a zároveň GFÚ. Pokud se připojíte k nám , není problém k řádnému poptrestání podvodu.

 3. Mě takto volala paní a nabízela .eu variantu nějaké .cz PR blogu. Měl jsem zrovna čas a trochu náladu, takže jsem dělal, že nevím o co jde a cca půl hodiny jí kladl záludné otázky:)

  Ona toho evidentně opravu moc nevěděla, celou dobu se v tom snažila bruslit a ani mi nedokázala nakonec říci, proč bych si tu doménu měl koupit (notabene když jsem jí sdělil, že jsem ji právě našel za 99,- v akci – oproti její nabídce – tuším 600,-).

  Nakonec jsem ji poslal do háje a pěkně jsem se pobavil :)

 4. Na mého kolegu někdo zkoušel něco podobného, naštěstí on ani nemá páru, co mu vlastně nabízeli. Štěstí bylo, že mu tyto věci nic moc neříkají, tak řekl, že to není v jeho kompetenci a ať mu tu nabídku pošlou emailem, že to předá. Samozřejmě emailem nic už nepřišlo.

 5. Volali minulý týden, ža hrozí registrace eu koncovek a co že s tím budeme dělat? Nic, říkám, dáme tomu volný průběh, ale ať si dá dotyčný pozor na ochranné známky. Zakoktala, poděkovala, zavěsila ;)

 6. Tiež som svojich zákazníkov učil, že na takýto mail alebo telefonát majú reagovať odmietnutím. Tie domény nepotrebujú. Ale zaregistrovať si ich a potom zažalovať firmu na nesplnenie objednávky, to je dobrý nápad ;) Seba by si zviditeľnil dobre a iste by sa o tom písalo aj v celoštátnych médiách.

 7. Taky to tak dělám … Jenže co poradit lidem, kteří takovým firmám odkývají, že chtějí nesmyslnou reklamu na nesmyslném portálu :-(
  Člověk neví, co odkýve, další den faktura a za týden už vymahači po telefonu …

 8. Přesně tak, velmi chytrý tah. Klient je v dobrých rukou.
  Také jsem se s tím setkal zatím jen od Číňanů.
  Ale Čína -> Kubík -> ČR. :-) Vtip.

 9. Tvá pohotová reakce ve formě registrace nabízených domén, byla to nejlepší co si mohl udělat. Sice to něco málo stálo, ale snad jsi zachránil klientovi peníze.

 10. Pingback: » Pozor na telefonáty od „registrátorů“ domén » Michal Kubíček - specialista na SEO, PPC a internet marketing

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient