O autorovi

Michal Kubíček se v prostředí Internetu pohybuje aktivně od roku 1999. Ještě jako novinář v Lidových novinách založil v roce 2001 internetové regionální noviny, první svého druhu u nás.

michal-kubicek-foto

V současné době je majitelem několika firem v oblasti internetového marketingu, provozuje několik eshopů.

Internetovému marketingu se věnuje od roku 2003, kdy přišel po několika letech spolupráce o důležitého klienta. Zakázku získala konkurenční firma, která dokázala klienta přesvědčit, že vytvoří „lepší stránky, které se budou ve vyhledávačích objevovat na prvních místech“.

Michal Kubíček vystudoval na Slezské univerzitě v Opavě magisterský obor Filmové, televizní a fotografické umění a nová média. Několik let na téže univerzitě vyučoval. Následně nastoupil na zlínskou Univerzitu Tomáše Bati na magisterský obor marketingové komunikace, kde absolvoval v roce 2007 s diplomovou prací právě téma optimalizace stránek pro vyhledávače. V září 2008 vydal svou první knihu – Velkého průvodce SEO. Druhou knihu o SEO vydal o dva roky později společně s Janem Linhartem. U několika dalších publikací působil jako odborný recenzent a oponent. Další knihu z této oblasti vydal v podobě ebooku a najdete ji na stránce www.zpetnyodkaz.cz a v eshopu www.ekniha.eu.

Praxe a nápady z oblasti provozování eshopu si testuje na svých vlastních obchodech, například www.svetcukraru.cz nebo www.cukrarskepotreby.cz. Následně své zkušenosti veřejně přednáší na konferencích v Česku i v zahraničí. Soukromě poskytuje mentorské a poradenské služby v celé šíři podnikání na internetu.

Je investorem v několika on-line i offline projektech, je spolumajitelem největšího českého tržiště s placenými články Placla nebo diskuzního fóra a platformy pro online podnikatele Webdeal. Jeho společnost provozuje nástroj na získání placených zmínek na Twitteru Pay4t.cz. Od roku vstoupil jako majoritní vlastníkem do firmy Mediatoring.com, startupu, která dokáže v reálném čase monitorovat na internetu, v tisku, v TV a rozhlasu okamžité zmínky o vaší firmě, kampaních konkurence, o aktuálních trendech v jednotlivých segmentech atd.

Žije střídavě v České republice, na Ostravsku, a na pobřeží Baltického moře, ve městě Hel a stejnojmenném poloostrově, kde píše knihy a úvahy nejen o marketingu, online podnikání, ale i společenských a historických tématech, soukromí a jeho ztrátě v v elektronickém věku.

Kontakt: kubicek[zavináč]pnm.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *