Kdo jsem?

V prostředí internetu se pohybuji aktivně od roku 1999. Ještě jako novinář v Lidových novinách jsem založil v březnu 2001 internetové regionální noviny, první svého druhu u nás.

michal-kubicek-foto

V současné době jsem majitelem několika firem v oblasti internetového marketingu, provozuji několik eshopů, z nichž nejznámější běží na adrese www.svetcukraru.cz.

Internetovému marketingu se věnuji od roku 2003, kdy jsem přišel po několika letech spolupráce o důležitého klienta. Zakázku získala konkurenční firma, která ho dokázala přesvědčit, že vytvoří „lepší stránky, které se budou ve vyhledávačích objevovat na prvních místech“.

Vystudoval jsem na Slezské univerzitě v Opavě magisterský obor Filmové, televizní a fotografické umění a nová média. Současně jsem na téže univerzitě vyučoval (2002–2005). Následně jsem nastoupil na zlínskou Univerzitu Tomáše Bati na magisterský obor marketingové komunikace, kde jsem absolvoval v roce 2007 s diplomovou prací právě na téma optimalizace stránek pro vyhledávače. V září 2008 mi vyšla první kniha – Velký průvodce SEO. Druhou knihu o SEO mi vydali o dva roky později a pozval jsem k jejímu napsání olomouckého podnikatele Jana Linharta. U několika dalších publikací jsem následně působil jako odborný recenzent a oponent. Další knihu z této oblasti jsem již v podobě ebooku a najdete ji na stránce www.zpetnyodkaz.cz a v eshopu www.ekniha.eu.

Praxe a nápady z oblasti provozování eshopu si testuji na svých vlastních obchodech, například na již zmiňovaném www.svetcukraru.cz, ale také na zahrančních webech, např. www.svetcukrarov.sk, www.cukraszvilag.hu, www.worldofconfectioners.com či dalších eshopech. Následně své zkušenosti veřejně přednáším na konferencích v Česku i v zahraničí. Soukromě poskytuji mentorské a poradenské služby v celé šíři podnikání na internetu.

Jsem investorem v několika on-line i offline projektech, jsem spolumajitelem největšího českého tržiště s placenými články Placla nebo diskuzního fóra a platformy pro online podnikatele Webdeal. Provozuji nástroj na získání placených zmínek na Twitteru Pay4t.cz. Od roku 2018 jsem prostřednictvím své investiční společnosti vstoupil jako majoritní vlastník do firmy Mediatoring.com, startupu, která dokáže v reálném čase monitorovat na internetu okamžité zmínky o vaší firmě, kampaních konkurence, o aktuálních trendech v jednotlivých segmentech atd. Vlastním webové studio specializující se na menší a střední zákazníky z řad online podnikatelů a eshopářů Webklient.cz, kde poskytujeme výrobu www stránek a pronájem eshopů včetně následné IT podpory.

Žiji střídavě v České republice, na Ostravsku, a v Polsku, na pobřeží Baltického moře, ve městě Hel na stejnojmenném poloostrově, kde píšu knihy a úvahy nejen o marketingu, online podnikání, ale i společenských a historických tématech.

Kontakt: kubicek[zavináč]pnm.cz

Životopis v bodech:

 • nar. 1974 v Praze
 • vzdělání:
  • FPF Slezská univerzita Opava – Fotografická, televizní a nová média – MgA.
  • Univerzita Tomáše Bati Zlín – Marketingové komunikace – Mgr.
 • zaměstnání:
  • Moravskoslezský den, Lidové noviny, Blesk, Český rozhlas, Česká televize (redaktor, scénárista, moderátor)
  • PR agentura Privilegium – Radegast (PR manažer)
  • FPF Slezská univerzita v Opavě (pedagog)
  • Agentura PRONETmedia, s.r.o – online marketing SEO (CEO, majitel)
  • PNM International s.r.o. – provozující eshopy www.svetcukraru.cz a další.
  • Mediatoring.com s.r.o. – monitoring online médií, PR, online marketing (CEO, majitel)
  • Abudancia s.r.o. – investiční společnost, tvorba webů a eshopů (CEO, majitel)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz