Letos žádná okurková sezóna

Letošní léto jsme v PRONETmedia nezaháleli a okurková sezóna se tak nějak nekonala. Spouštěli jsme totiž jeden projekt za druhým. Prvním z těch, který jsou mi milé a blízké, je motivační server Jak být úspěšný. Server formou rozhovorů a profilů úspěšných lidí přes podnikání, sport až třeba po umění mapuje jejich cestu k úspěchu a snaží se v příkladech ukázat, jak se k němu můžete dostat i vy. Zatím se snažíme vybírat české osobnosti, a když se tak dívám kolem sebe, máme jich tu zaplaťpánbu dost. Aktuálně si na webu můžete přečíst třeba o textaři a milionáři Horáčkovi, investorovi ze Dne D Rostock-Poplarovi nebo třeba majiteli Kofola Samarasovi.

Web zatím nevydělávává a asi ani nějakou dobu vydělávat nebude, je to prostě taková srdcovka, kterou jsme ani pro výdělek nedělali. Podobné je to se serverem StartupAngels.cz. Podobný projekt jsem měl v hlavě už delší dobu. Proč vznikl právě teď? Jednoduše jsme získali moc pěknou expirovanou doménu, tak jsme využili již připraveného konceptu a na adresu s historií nasadili tematicky vhodný projekt. Tak pokud bude někdo z vás ověřovat ranky webu, aby se nedivil, že má chvilku po spuštění PR 1. Zatím je na SA jen několik článků, a tak trochu doufám, že pokud třeba právě mezi vámi čtenáři jsou nějací provozovatelé zajímavých projektů a startupů, dáte nám o nich vědět.  Každý startup pak mohou čtenáři přímo u jednotlivých recenzí hodnotit, toto hodnocení si pak můžete vystavit na váš vlastní web. Chceme, aby se na webu objevovali i články, které pomohou při rozvoji vašeho podnikání, různé tipy a návody. Jako první tak vyšel třeba text o tom, co vlastně startup je.

Když se tak probírám letními projekty, uvědomuji si, že jsem se nezmínil o jednom takovém nečekaném a vlastně původně nechtěném webu. Stala se mi totiž nemilá věc. Během nákupu dárku z USA jsem byl okraden. Na závěr výslechu mě sympatický policajt z porubského obvodního oddělení přivedl na myšlenku vytvořit web, kde bude moci okradený snadným způsobem ukradenou věc vystavit a následně jednoduše sdílet mezi své přátele na sociálních sítích. Hned po návratu domu, ještě v noci, jsem zaregistroval doménu www.kradene.cz. Přes víkend jsem na hosting nahodil instalaci WordPressu a během dvou dnů jsme s programátorem zprovoznili kompletní stránky. Podařilo se nám vystavit tiskovou zprávu na Lupa.cz a dal jsem o webu vědět přes Twitter a Facebook. A strhla se mela. Na web přišlo přes tisíc lidí hned první den. Do dvou hodin od spuštění mi zazvonil telefon a dostal jsem nabídku na odkup webu. A ještě ten den jsme si s novým majitelem plácli. Projekt byl prodán za 100.000,-.

Začal jsem srdcovkou a srdcovkou skončím. Už před dvěma lety jsem spustil Webknihy. Moje idea tehdy byla začít vydávat eknihy. Přiznám se, že se to zpočátku příliš nedařilo. Situace se začala lámat až letos. Aktuálně máme rozpracováno několik knížek, mezi jinými i ebook o tom, jak získávat zpětné odkazy. Jako prodejní web, kde budeme elektronické knihy prodávat, jsme si zvolili eKniha.eu. Zatím je tam k prodeji jen jedna knížka, a to od mladého českého autora Petra Dudy. Je tam chudinka samotná, ale to se bude brzy měnit. Od národní knihovny jsme dostali řadu 100 čísel ISBN a věřím, že je do konce roku 2013 všechny využijeme. Tak jestli máte sami v hlavě námět na ebook, sem s ním, máme fér podmínky a pokud se nám téma jen trochu hodí do edičního plánu, rádi ho vydáme.

Tolik zatím o našich letních projektech. A co vy? Leželi jste u vody, četli nebo jste také něco vymýšleli a spouštěli? Dejte o tom vědět – třeba tady na stránce v komentáři….

5 názorů na “Letos žádná okurková sezóna”

  1. No ja se taky snazil pres leto odpocivat a hromadit si motivaci na zimni mesice. Ve volnych chvilich sbiral po eu netu data do jednoho informacniho webiku.

    Kazdopadne mam uz od jara spustenej jeden zajimavej projektik o kterym bych rad dal vedet i treba na startupangels (cte ten web nekdo?), nebo i treba na lupe (tam jsem fakt zvedav co se stane).

    Jenze pri propagaci potrebuju mit volny ruce abych mohl na systemu prubezne/rychle delat upravy dle pripominek (vse delam sam a jedna se o dost unikatni system, takze narocnejsi na programove upravy/navrh reseni novych fci), takze musim nejdriv dodelat predchozi (na udrzbu nenarocny) projekt…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient