Video: Jak vydělávat s WordPressem

V sobotu 17.5.2014 mne pozvali kluci kolem stránky NasWP.cz na duhou českou WordPress konferenci, abych tam prý něco řekl o tomto redakčním systému. No a protože ho docela používám (nakonec na něm běží i tenhle blog), souhlasil jsem a připravil jsem si možná pro konferenci většinou navštěvovanou vývojháři, tak trochu netradiční téma. Musím podotknout, že mé oblíbené:-) Peníze.. Jak se přednáška povedla, posuďte sami a budu rád i za vaše názory v komentářích…

Byla v pořadí poslední (ostatní si můžete zkouknout tady:), takže většina lidí byla možná už trošku unavená, ale vařím, že si něco málo z povídání odnesla. Já osobně bez ohledu zmiňovanou přednášku hodnotím akci jako povedenou, sám jsem si z některých přednášek odnesl pár nových poznatků nebo nakopnutí směrem, o kterém jsem buď něco věděl či letmo tušil, ale nepoužíval v praxi. Takže za to klukům určitě dík. A sluší se poděkovat i Wedosu, protože ten konferenci, která se konala jen asi 300 metrů od jeho servrovny v jihočeské Hluboké, zasponzoroval. Pár fotek z prohlídky servrovny najdete pod článkem.


Ale teď už to video s přednáškou…

Ještě samotná prezentace:

“Money-making” pluginy, o kterých v přednášce mluvím

Vlastní eshop na WordPressu

Předplatné a chráněný obsah webu

Kuponový web

Inzertní web

Affiliate odkazy

Kontextová reklama

A nakonec slibované fotky ze serverovny Wedosu (z mobilu):

6 názorů na “Video: Jak vydělávat s WordPressem”

 1. Pingback: 2. WordPress konference – recenze | David Hradil blog

 2. Mně se to líbilo. Jen mi chyběla zmínka o produktech, resp. zahrnutí jejich výroby do nákladů. Typicky u knížek – je super, že web otočil 200k, ale knihu jste psal rok, ne? A je jich tam několik. Takže web sám o sobě nevydělá nic, musíte mít produkty a služby. Mám pocit, že to z přednášky není patrné a spousta lidí si neuvědomí, že tohle rozjet web je menší část práce.
  A ještě dotaz – na instalaci desítek WP máte skript? Nebo jak to děláte?

  1. Samotná instalace WP trvá několik okamžiků, díky svojí jednoduchosti…a pochybuji, že všechny ty redakční systémy instaloval v jeden okamžik :-D …prakticky do pár hodin jste schopný publikovat na vlastním blogu :-)

   1. Já vím, jak dlouho trvá nainstalovat jeden WP. Jak ale nainstalujete 10 nebo 60 instancí? Automatizovaně. A na to jsem se ptal… Nejde jen o WP, musíte mít nastavenou (sub)doménu, vytvořit databázi..

 3. Pingback: Video: Jak vydělávat s WordPressem | RSS ze světa

 4. Pingback: 12.-18.5 Co se událo v CZ affilu za poslední týden? | Pasivnípříjem.net

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient