Nástroje

Užitečné nástroje pro eshopáře a majitele webových stránek

SEO – optimalizace pro vyhledávače

Collabim

Český nástroj na evidenci odkazů, měření pozicí klíčových slov, monitoring PPC reklam konkurence, sledování pozicí vašich stránek i konkurenčních, analýzy webových stránek a kontrolu zpětných odkazů, vyhledávání odkazových příležitostí a řadu dalších užitečných funkcí. Pro jeden web zdarma, jinak ceny od 499,- za měsíc.

Placla

Potřebujete, aby se o vás psalo nebo chcete získat snadno a efektivně zpětné odkazy z blogů, webů nebo třeba online verzí velkých deníků a magazínů? Přesně to vám zajistí Placla. Tržiště placených článků. Funguje jednoduše – dobijete si kredit, zadáte poptávku na napsání článků a v něm umístěných zpětných odkazů, na poptávku se ozvou majitelé webů, vy si vyberete ty, které se vám líbí, třeba podle ranků, návštěvnosti nebo příbuznosti tématu a odsouhlasíte nabídky. Redaktoři napíší článek umístí ho na vámi vybrané weby, korektoři je zkontrolují a vám přijde informace s odkazem na článek. Vy si je můžete zaevidovat třeba v Collabimu a článek a odkazy jedním klikem odsouhlasíte. Placla převede peníze na účet blogera a vy můžete zadat třeba další poptávku na placené články nebo odkazy.

Semor

Multifunkční SEO nástroj fungující od roku 2012. Umožňuje například měření pozic, hledanosti klíčových slov, evidenci a kontrolu zpětných odkazů, automatickou každodenní kontrola on-page faktorů nebo sledování reálné rychlosti načítání stránek u vašich návštěvníků. Přestože se jedná o český nástroj, lze s ním sledovat i mezinárodní stránky, k dispozici jsou pozice pro miliony projektů v celé Evropě/Americe/Rusku a jejich konkrétní klíčová slova. Evidence projektů je v systému zdarma, stejně jako část některých funkcí. Vše ostatní se účtuje za kredity (bez měsíčního paušálu).

Affiliate a partnerské programy

Affilbox

Affilbox je pro mnoho eshopů v České republice volba číslo 1, pokud uvažují o zřízeni a provozování vlastního partnerského (affiliate) programu pro získání více objednávek díky partnerům.  Jedná se o jednoduchý nástroj, který vám pomůže vytvořit síť partnerů, kteří budou propagovat a prodávat váš produkt a pomůžou tak s růstem podnikání. Je vhodný nejenom pro eshopy, ale i pro prodejce virtuálních produktů či služeb. Všude tam kde dochází ke konverzi – objednávce v prostředí Internetu.  

Zákaznická podpora

Supportbox

Supportbox je mailová schránka a týmový nástroj na zákaznickou podporu v jednom. V kombinaci z řadou doplňků se jedná o užitečnou pomůcku, která pomůže při správě požadavků od vašich zákazníků. Pro opakující se dotazy si můžete připravit šablony odpovědí, řadu úkonů pak můžete snadno automatizovat. Pokud se jedná o dotaz, který lépe vyřeší někdo jiný z týmu, snadno mu úkol delegujete. Recenzi na tento český nástroj si můžete přečíst zde

Automatizace eshopu

Integromat

Pokud potřebujete automatizovat úlohy na vašem eshopu, může pro vás být řešením právě Integromat. Tímto nástrojem můžete snadno i bez znalostí programování, pomocí metody „drag and drop“ propojit rozdílné nástroje, například váš eshop s bankou, s účetním systémem nebo dalšími užitečnými službami nejenom na bázi API propojení.

Webhosting