Užitečné marketingové nástroje

Nástroje pro eshopáře a majitele webových stránek, které sám s oblibou použávám.

SEO – optimalizace pro vyhledávače

Collabim

Český nástroj na evidenci odkazů, měření pozicí klíčových slov, monitoring PPC reklam konkurence, sledování pozicí vašich stránek i konkurenčních, analýzy webových stránek a kontrolu zpětných odkazů, vyhledávání odkazových příležitostí a řadu dalších užitečných funkcí. Pro jeden web zdarma, jinak ceny od 499,- za měsíc.

Moje zkušenosti s Collabimem? Používám ho už několik let jak pro vlastní eshopy, tak weby klientů, kterým pomáháme v agentuře s linkbuildingem. Ulehčuje mi skvěle práci s odkazy, dává informaci o tom, jak si weby stojí ve vyhledávačích a s oblibou ho využívám i na jednoduché analýzy klíčových slov.

Vyzkoušet si můžete Collabim zde.

SEO nástroje II: Collabim aneb Optimalizujeme SEO optimalizace

Placla

Potřebujete, aby se o vás psalo nebo chcete získat snadno a efektivně zpětné odkazy z blogů, webů nebo třeba online verzí velkých deníků a magazínů? Přesně to vám zajistí Placla. Tržiště placených článků. Funguje jednoduše – dobijete si kredit, zadáte poptávku na napsání článků a v něm umístěných zpětných odkazů, na poptávku se ozvou majitelé webů, vy si vyberete ty, které se vám líbí, třeba podle ranků, návštěvnosti nebo příbuznosti tématu a odsouhlasíte nabídky. Redaktoři napíší článek umístí ho na vámi vybrané weby, korektoři je zkontrolují a vám přijde informace s odkazem na článek. Vy si je můžete zaevidovat třeba v Collabimu a článek a odkazy jedním klikem odsouhlasíte. Placla převede peníze na účet blogera a vy můžete zadat třeba další poptávku na placené články nebo odkazy.

Můj vztah k Placle? Skvělý! Online tržiště placených článků jsem začal používat jako jeden z prvních zákazníků, již v roce 2009. Oblíbil jsem si ho, a to jak provozovatel webů, když jsem mohl zákazníkům nabídnout prostor pro odkazy na jejich stránky, tak jako inzerent a majitel eshopů a projektů, když jsem naopak potřeboval zpětné odkazy, které by pomohly pozicích ve vyhledávačích. Systém, který se postupně stal největší českou a slovenskou platformou, kde je možné snadno a rychle získat desítky zpětných odkazů z kvalitních webů, jsem používal tak moc, že jsme do něj v roce 2014 vstoupili společně s Vaškem Bartošem jako investor a koupili jsme jej od jeho zakladatele Martina Jersáka. Za kvalitou služeb Placla si s Vaškem tak stojíme, že v případě nespokojenosti vyplácíme inzerentům bonus ve výši 5000 korun!

Do Placla se můžete přihlásit zde.

Recenze českých pay per post systémů: Placla vs. Kupčlánek vs. PayPost vs. WebPost

Affiliate a partnerské programy

Affilbox

Affilbox je pro mnoho eshopů v České republice volba číslo 1, pokud uvažují o zřízeni a provozování vlastního partnerského (affiliate) programu pro získání více objednávek díky partnerům.  Jedná se o jednoduchý nástroj, který vám pomůže vytvořit síť partnerů, kteří budou propagovat a prodávat váš produkt a pomůžou tak s růstem podnikání. Je vhodný nejenom pro eshopy, ale i pro prodejce virtuálních produktů či služeb. Všude tam kde dochází ke konverzi – objednávce v prostředí Internetu.  

Jaké mám s Affilboxem osobní zkušenosti? Znám ho jak ze strany affiliate partnera, tak provozovatele eshopu. Má intuitivní prostředí, to je jedna z věcí, kterou na něm mám rád. Z hlediska provozovatele se snadno se implementuje do nejrozšířenějších eshopových řešení. U dražší verze se dá využít velmi dobře i pro získávání zpětných odkazu – linkbuilding. Podporuje totiž odkazování z ověřených domén bez affiliate příznaku. Pokud chcete provozovat vlastní affiliate program, určitě se jedná o řešení číslo jedn na českém trhu. Máte-li zájem o spuštění affiliate programu, klidně se ozvěte, pomohu vám já nebo kolegové s agentury od registrace po implementaci.

Registrovat Affilbox můžete zde.

Co je lepší? Vlastní affiliate program, affilmanager nebo zapojení do affiliate sítě?

Zákaznická podpora

Supportbox

Supportbox je mailová schránka a týmový nástroj na zákaznickou podporu v jednom. V kombinaci z řadou doplňků se jedná o užitečnou pomůcku, která pomůže při správě požadavků od vašich zákazníků. Pro opakující se dotazy si můžete připravit šablony odpovědí, řadu úkonů pak můžete snadno automatizovat. Pokud se jedná o dotaz, který lépe vyřeší někdo jiný z týmu, snadno mu úkol delegujete. Recenzi na tento český nástroj si můžete přečíst zde

Emailing

Mezi oblíbené nástroje, které pro své klienty používám, patří například oblíbený Mailchimp, případně Mailerlite.

Na Světě cukrářů a našich dalších eshopech pak používáme pokročilejší nástroj Samba.ai, který je vhodný, máte-li alespoň několik desítek tisíc zákazníků v databázi a historii desítek tisíc objednávek.


Automatizace eshopu a aplikací

Croseta

Pokud potřebujete automatizovat úlohy na vašem eshopu, může pro vás být řešením právě integrační platforma Croseta. Ta propojuje rozdílné nástroje, například váš eshop s bankou, s účetním systémem nebo dalšími užitečnými službami nejenom na bázi API propojení.


Webhosting


WordPress

Seznam užitečných pluginů a šablon pro WordPress.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient