RSS agregátory II. (pokračování)

Po několika málo dnech tu máme první konkrétní výsledky integrace „reeseska“ blogu do webových RSS agregátorů [článek]. Jak je vidno ze statistik návštěvnosti, dát o sobě vědět se vyplatilo. Návštěvnost se téměř okamžitě zvýšila. Které agregátory a weby na tom měly největší vliv? Jak je možné, že pouhé tři články na blog přilákalo během tří dní 500 návštěvníků? 

 

Jak možná tušíte z titulku článku, hlavní roli v tom hrály právě zalistovaný feed do RSS agregátorů. Nejrychleji  na nový web zareagovaly agregátory Weblogy.cz a také přivedly během chvilky nejvíce návštěvníků – více než 250 čtenářů. Několik lidí přišlo i od ostatních blogerů, kteří si všimli nového webu.

Při propagaci svého webu nezapomeňte ani na komunitní služby a fóra – například jen z Webtrhu, kde jsem zalistoval svůj RSS feed do profilu a přidal odkaz na blog do podpisu, přišlo během těch několika dní na stránky 200 čtenářů.

O tom, že převážná většina čtenářů přišla právě z RSS kanálů, svědčí i statistika vstupních stránek (stránka označená pouze lomítkem / je hlavní stránkou blogu).

stat21

Jak je vidět, zalistovat své stránky do RSS agregátorů se nejenom vyplatí, ale přímo bych to doporučil.

Příště si povíme o tom, jak podobných služeb agregátor§ mohou využít například provozovatelé eshopů.

5 thoughts on “RSS agregátory II. (pokračování)”

  1. avatar

    K těm Weblogům – píšete „kdysi jsem psal“, takže to bylo pravděpodobně v době bývalého provozovatele Weblogů. Asi půl roku už Weblogy provozujeme my (Internet Info), zkuste to znovu, třeba uspějete :)

  2. avatar

    Takže nejdůležitější je usilovat o zařazení do služby Weblogy. To ale bohužel většinou nebývá tak lehké. Kdysi jsem, myslím celkem obstojně, psal blog o internetových trendech a ani po 100 příspěvcích mě nepřijali. (Máš celkem štěstí, že tebe po 2, nebo 3 ano.)

Napsat komentář