Konec spekulací s klesajícím S-rankem

Dušan Janovský ze Seznamu konečně v diskuzi učinil přítrž spekulacím kolem poklesu hodnoty Seznam ranku. „…ranky jsou v novém crawleru spočítané úplně znovu (znova nacrawlovaná databáze) a že jsou pro stejnou stránku průměrně o 10 až 20 bodů nižší než dříve, což není chyba, ale přirozený stav.“ Co to v praxi znamená?

Netrapte se a zůstaňte klidní. Seznam se tak přibližuje hodnotám ranku podle Google, který s udělováním pomyslných bodů, označující pravděpodobnost s jakou na váš web přijde běžný návštěvník,  relativně šetří. Zatímco u Seznamu trochu navštěvovanější web typu warezfóra nebo seriálového webu mohl relativně rychle a snadno získat 9 z 10 bodů, u Google podobný web dosahoval stěží hodnocení 2-3 z 10.

S-rank a i PR (page rank) Google přitom nijak zvlášť neovlivňuje umístění samotné stránky ve vyhledávačích. Se samotnou pozicí ve vyhledávačích totiž souvisí jen velmi okrajově. Viz následujíccí screenshot:

7 komentářů: „Konec spekulací s klesajícím S-rankem

 • avatar
  11. 9. 2011 (19:36)
  Trvalý odkaz

  Čím větší rank, tím lepší pocit webmastera podle mě. Na postavení ve vyhledávači to zřejmě vliv opravdu nemá. Co se týče mě, já mám daleko větší radost, když se posunu na zadané klíčové slovo výš, než když se mi zvedne rank.

  Reagovat
 • avatar
  27. 7. 2011 (07:13)
  Trvalý odkaz

  Ja bych rekl ze ty ranky ukazujou jak hodne nekdo odkazuje na dany web takovi voditko zdali je web oblibeny

  Reagovat
 • avatar
  18. 7. 2011 (13:55)
  Trvalý odkaz

  Souhlasím a potvrzuji, podle mých zkušeností, že rank na pozici ve výsledcích nemá vliv.

  Reagovat
 • avatar
  6. 7. 2011 (08:09)
  Trvalý odkaz

  slanecek: dřív jsem myslela, že ranky jsou dobré jen kvůli prodeji odkazů a jinak k ničemu. Čím větší rank, tím vyšší cena.
  Později jsem zjistila, že jejich největší význam je asi v motivaci webmasterů, soudíce podle jejich jásotu či smutku na různých fórech v okamžiku, kdy se ranky významně pohnou ;-)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web vyrobili ve Webklient.cz