Z podvodu vyroste možná nebezpečná konkurence WebTrhu

To, co na začátku vypadalo jako těžký průšvih, se možná promění ve vážnou konkurenci WebTrhu. Webfair.cz – jeden z klonů oblíbeného diskuzního a obchodního fóra WebTrh měl totiž ještě včera v půl deváté večer namířeno do hlubin webového oceánu. Jeho provozovatel Antonín Pilát si dokonce změnil hodnost z admina na „kapitána potápějícího se parníku“ přezdívaného v tu chvíli na WebFail.cz. Proč?

Nedlouho předtím byl totiž na WebTrhu odhalen jako pěkný filuta, když provozovatel WT Martin Schlemmer založil varovnou diskuzi „Podvodník Antonín Pilát aka Lelkoun – Webfair.cz, kde vcelku podrobně zmapoval zvláštní chování Piláta vč. snahy o falešné příhozy a fixlování v aukcích.

Pilát, coby autor konkurenčního webu udělal asi nejrozumnější věc co mohl, vcelku zajímavě se rozjíždějící fórum (viz screen z GA), se rozhodl co nejrychleji prodat. Přestože čekal, že se aukce od nuly potáhne pár dní, původně stanovil konec na pátek a pak ho zkrátil do středy do večera, aukce měla nakonec relativně krátké trvání. Jen tři hodiny trvalo, než si WebFair.cz našel nového páníčka. A není jím jen tak nějaký noname. Majitely se stali Honza Horák (Subreg.cz) spolu se Zdenkem Kubíkem, kterého budou lidé znát spíš pod přezdívkou Denny007 nebo ještě lépe jako předobraz hlavního hrdiny, doménového spekulanta z filmu Czech Made Man. Zábava na dlouhé večery a touha po znovuoživení diskuze o doménách společně s open systémem volného přihazování v diskuzích, podobně jako to bylo na „starém“ Webtrhu je vyška celkem na 40.000 Kč.

Čas ukáže, nakolik se stane WebFair pod novými majiteli vážnou konkurencí WebTrhu, nebo jen další webtržnickou kecárnou bez obchodního potenciálu.

Co si o budoucnosti obou fór myslíte vy?

23 komentářů: „Z podvodu vyroste možná nebezpečná konkurence WebTrhu

 • avatar
  11. 4. 2012 (21:36)
  Trvalý odkaz

  Niečo podobne by som aj ja uvítal na slovensku, ale náš trh je nato veľmi malý. pravdepodobne si ešte počkáme na „slovensky webtrh“

  Reagovat
 • avatar
  18. 9. 2011 (13:15)
  Trvalý odkaz

  Dříve jsem na webfair vůbec nechodil. Po informaci, kdo je jeho novým majitelem a otevření diskuze o doménách jsem se hned registroval a denně navštěvuji. Jen tak dál !

  Reagovat
 • avatar
  15. 9. 2011 (20:38)
  Trvalý odkaz

  Denny ma pravdu.. vetsina lidicek co si neco kuti na internetu se na vsechno diva z pozice mam klasicky HPP a vsechno co si vykutim na netu je prima kapesny navic. Takze z pohledu kutilu tech 40kkc vypada dobre. Presto zrovna u internetoveho fora jsou podle mne pro jeho admina hlavni prinos soft skills ktere se hodi kdekoli v zivote. Takze i tak beru tech 40kkc jako slusnou tecku a nemyslim ze by si v budoucnu mel rvat vlasy.. novi majitele ozivili to forum na historicky nejlepsi cisla. Dneskem se webfair priblizil webtrhu na dohled…uviidime jak se to vyvrbi dal…

  Reagovat
 • avatar
  15. 9. 2011 (16:58)
  Trvalý odkaz

  „Dostal peníze“ – sorry ale 40 litru za to co vybudoval stezi lze nazvat „dostal penize“. Spis „dostal almuznu“ pripadne „prodal ze likvidacni cenu“…

  Reagovat
 • avatar
  15. 9. 2011 (16:19)
  Trvalý odkaz

  Nezbývá než pogratulovat Antonínu Pilátovy k vytvoření pěkného flamewaru a následného buzzmarketingu s relativně úspěšným exitem. Dostal peníze, získal slávu a připravil spoustu lidí o hromadu jejich volného času.

  Reagovat
 • avatar
  14. 9. 2011 (23:45)
  Trvalý odkaz

  My tomu proste nechame volny prubeh. Kazdy si bude moct kecat, kupovat, prodavat, komentovat atd jak je libo. Urcite nebudeme poradat v ramci webfair aukce cehokoliv protoze je s tim srani a i komplikovana legislativa. Jedine aukce co budeme poradat jsou aukce SUbregu a ty pobezi pod registratorem Subreg.

  Reagovat
 • avatar
  14. 9. 2011 (15:13)
  Trvalý odkaz

  Celkem zajímavě se to vykrystalizovalo. Uvidíme za pár týdnů co se bude dít. Myslím, že uživatelé to jen uvítají a budou využívat obojí. Každý si najde co mu více sedí.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (21:38)
  Trvalý odkaz

  No jestli se z webfairu stane jen kecárna, to záleží na tom, jak se k situaci postaví noví spolumajitelé a na tom, co s tímto webem zamýšlí do budoucna. A kdo ví? Pokud se webfair stane konkurenčním webem webtrhu, co nás čeká? S největší pravděpodobností dva weby, které se budou neustále snažit zlepšovat a zlepšovat. Konkurence je vždy k nečemu dobrá…

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (18:43)
  Trvalý odkaz

  Take si myslím, že to bude jen kecárna. Kupující nemají zapotřebí ze všeho vytřískat peníze. Věřím tomu, že si mohou dovolit koupit takovéto forum jen pro radost.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (17:55)
  Trvalý odkaz

  Ja myslim ze se z wefair stane kecarna webtrhu to znamena zadny poradny bussines zde nebude protacen(max denyho) ale o to vic to bude vrit v diskuzich…

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (14:53)
  Trvalý odkaz

  Často vystupoval i pod nickem Vydrus a to i poté co jsem od něj (asi na Webtrhu) odkoupil blog http://vydrus.name/.

  Proto bych se tímto rád veřejně distancoval od veškerých aktivit, které kde pod tímto nickem byly prováděny a které by mylně mohly býti spojovány se společností PREMIA INVESTMENTS s.r.o. kterou zastupuji.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (11:37)
  Trvalý odkaz

  Jsem rád, že snad konečně vznikne nějaké doménové fórum. Nevnímám to jako konkurenci, ale zaplnění prostoru, který jsme před rokem záměrně opustili zrušením sekce Domény.

  Držím novému Webfairu palce.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (09:26)
  Trvalý odkaz

  Zastávám názor, že odhalení „podivných“ praktik bývalého majitele webfairu v konečném důsledku pomůže.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (08:13)
  Trvalý odkaz

  S.P. : Nemôžeš porovnávať WT a WF. Webtrh vznikol už dávno predtým a bol a je a dlho ešte bude jednotkou medzi fórami o online podnikaní. Každopádne sa to dostalo do správnych rúk a malo by to viesť k budúcej konkurencie schopnosti WT.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (07:53)
  Trvalý odkaz

  Podla mna to skonci ako klasicky free vs. premium.

  Napadlo ma, ze ako napr. autovia.sk a autobazar.eu – na autoviu ide pridat inzerat zadarmo, na autobazar za poplatok. No stale ma autobazar.eu na vrch a to zrejme prave preto, ze „na to ma“

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (07:50)
  Trvalý odkaz

  Pěkná ukázka toho jak se karta může rychle obrátit. Chvíli to vypadalo jako absolutní Retailův triumf. A najednou tady vyskočila webtrhu velmi vážná konkurence. Retal vlastně rozhodnutím využit chyby konkurence k jejímu veřejnému zostuzení, přispěl k jejímu posílení, zajistil webfairu pozornost, pěkný trafik a asi i hodně linků . Pěkná ukázka účinné negativní kampaně. Skoro to vypadá, jako by to bylo naplánováno. Jenže takové maister štychy obvykle nejlépe vyjdou, když jsou dílem pouhé náhody.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (04:36)
  Trvalý odkaz

  Som veľmi zvedavý, čo z toho bude, ale skončiť to tak rozhodne nemuselo, aspoň vieme, že to je v dobrých rukách.

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (01:22)
  Trvalý odkaz

  Myslím, že když to koupili právě ti dva zmiňovaní, tak Webfair určitě nezůstane jen webtržnickou kecárnou…ale sám jsem zvědavý, kam až to tito pánové dovedou…myslím samozřejmě v tom dobrém…domnívám se, že laťku „webtržnictví“ u nás pořádně zvednou…

  Reagovat
 • avatar
  13. 9. 2011 (00:53)
  Trvalý odkaz

  O fórum jsem měl zájem také. Teď, co se zavedly poplatky na Webtrhu (se kterými mj. souhlasím) to má ohromný potenciál, protože teď na ta fóra konečně budou lidi chodit..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web vyrobili ve Webklient.cz