SEO nástroje I.: mYx ví, co vás zajímá

V posledním postu jsem psal o mých oblíbených SEO nástrojích. Dnes bych stručně představil software, díky kterému vidím, co lidi na stánkách zajímá. Jmenuje se mYx. Divná zkratka vychází z označení horizontálních a vertikálních souřadnic X a Y myši – M.

myx

Jde o skript, díky kterému vidím, co návštěvníky na stránkách zajímá – kam klikají, co považují za odkaz, co ne. mYx sleduje každý klik návštěvníka na stránkách. Intenzitu klikání pak zobrazuje ve formě heatmapy – tmavěmodrou barvou je označeno místo, kam lidé klikají sporadicky, čím více klikají, tím místo bledne, přes světlemodrou, zelenou až po žlutou, červenou až po bílou. Výhodou oproti obdobné funkci v Google Analytics, je, že nevidíte klikání jen na odkazy, ale také na jiná místa, třeba na formulář a jeho jednotlivá pole (podobně jako to vidíte na obrázku) nebo na místa, kde odkaz není, a lidé ho tam přesto očekávají.

Nástroj je placený, jako běžný zákazník ho můžete objednat na minimální dobu tří měsíců a cena se odvíjí od velikosti stránek (260-800 Kč za měsíc). Pokud využijete služeb některého z autorizovaných konzultantů (v současné době jsou tři – agentura H1, SEO Servis a moje maličkost), můžete si zkusit nástroj i na kratší dobu, například na měsíc. Osobně využívám mYx jak u stávajících webů, tak hlavně u webů nových nebo s novou grafikou na otestování jejich použitelnosti a uživatelské přívětivosti.

Jak vidíte na obrázku mYxem optimalizujeme například portál Brigády.sk. Díky nástroji jsme si například otestovali účinnost nových tlačítek na nabídku a poptávku brigád a práce. Současně jsme například přišli na to, že lidé relativně často klikají na nadpis boxu Hledat brigádu, který ale nikam neodkazuje. Že ve formuláři spíše vybírají podle kategorie a lokality, platové podméínky je zajímají o trochu méně. Zkrátka informace, které bychom se jinak dozvídali vcelku složitě.

Používáte podobný nástroj? Svěřte se s ostatními v komentářích…

6 komentářů: „SEO nástroje I.: mYx ví, co vás zajímá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web vyrobili ve Webklient.cz