Kam vložit zdarma PR článek nebo tiskovou zprávu?

Jednou z oblíbených forem linkbuildingu je odkazování z článků a postů. Pokud již něco takového děláte, možná se vám hodí následující aktualizovaný seznam českých služeb, kde lze většinou zdarma umístit své články a tiskové zprávy.

Ještě než začnete bezhlavě rozhazovat PR články, přemýšlejte, kam je hodláte umístít. Osobně preferuji servery umožňující vkládat odkazy do perexů, které se zobrazují alespoň několik dní na hlavní stránce systému. Ta mívá větší hodnocení a tak získáte nějaký ten bodík navrch. Jak zjistíte mnoho z těchto PR katalogů je postaveno na blogovacím systému WordPress a ten většinou neumožňuje, aby se z perexu na úvodní stránce odkazovalo. Odkazy jsou tak dostupné až ze samotného detailu článku.

Nebuďte líní a investujte čas nejenom do registrace článků, ale také napsání více verzí vaší zprávy. Hodí se to, duplicity nejsou vyhledávači příliš oblíbené. Čím více verzí článků (řekněme, že obsah pozměněný z 2/3 by už vyhledávače nemuseli brát jako CTRL+C a CTRL+V), tím lépe.

AKTUALIZACE 30.12.2020

Vzhledem k faktu, že bezplatné PR weby jsou aktuálně vyhledávači postihovány a odkazy z nich jsou považovány za škodlivé, dopuručuji zvolit lepší varinatu:

Zaregistrujte se ve službě Placla. Tam můžete získat stovek nabídek na unikátní a prověřené stránky, blogy a magazíny. Nebo zkuste stránky www.tiskova-zprava.cz

13 názorů na “Kam vložit zdarma PR článek nebo tiskovou zprávu?”

  1. Zdravíčko, chtěl bych se zeptat, jestli se vyplatí dávát články do těchto PR webů?

  2. Vím, že je už tento článek poměrně starší ale rád bych Vás informoval o Vytvoření nového PR serveru aclanky.cz, který obsahuje celkem 14 tématických PR webů. Momentálně server začíná tak na něm nic není a potřebuje vytvořit obsah nicméně už teď začínáme se SEO optimalizací aby přidané články měli svůj význam. Cílem je vytvořit místo, kde budou lidé skutečně chodit pro informace a né jen místo, které slouží jako potrava pro vyhledávače.

  3. Německé ck

    Ty clanky musi byt pokazde jine ?
    Nebo staci jeden članek o Německych ck a jen ho dam na vsechny weby?

  4. Super článek, jen bych chtěl zeptat když používám publikování článku přes RSS čtečku, jak zabráním duplicitě?

  5. Pingback: Osobák.cz » Blog Archive » Kde, kde proč a jak – linkbuilding

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient